دسته بندی نشده

برخی مزایای OFF COOK یا غذای خشک شده به روش انجمادی عبارتند از:

Dessert - برخی مزایای OFF COOK یا غذای خشک شده به روش انجمادی عبارتند از:
  • نسبت ایده‌آل انرژی به وزن: علاقمندان به طبیعت‌گردی هنگام انجام انواع فعالیت‌های ورزشی مانند صعود از صخره‌هایی با شیب زیاد یا حمل کوله‌پشتی‌های سنگین نمی‌توانند حجم و وزن زیادی را حمل کنند. غذاهای کنسروی و دیگر مواد غذایی، به ویژه در شرایطی که قصد سپری کردن چندین روز در طبیعت را داشته باشید، باعث اضافه شدن ۵ تا ۱۴ کیلوگرم به بار می‌شود. بسیاری از کوله‌گردان غذای خشک شده به روش انجمادی را ترجیح می‌دهند چون تمایل به کم کردن وزن کوله‌هایشان با حذف مواد غیرخوراکی دارند. فرآیند خشک کردن به روش انجمادی باعث می‌شود مواد غذایی حدود ۹۸ الی ۹۹ درصد آب خود را از دست می‌دهد و وزن کلی آن به طرز قابل توجهی کاهش می‌یابد. بسته‌های غذایی باکیفیت می‌تواند با وزنی حدودی ۱۰۰ تا ۱۵۰ گرم وعده‌های غذایی با ارزش ۵۰۰ تا ۹۰۰ کالری را تامین کند.

  • طعم و ارزش غذایی: در گذشته، غذای خشک برای مردم یادآور غذاهای آماده نامطلوبی مانند MRE (غذای آماده خوردن) بود که فضانوردان و نظامیان استفاده می‌کردند. اما در حال حاضر، غذاهای خشک شده به روش انجمادی جدید در طیف گسترده‌ای از طعم‌های مختلف مانند پنکیک ‌با پروتئین بالا، برنج شیرین و ترش، بیف چیلی سین سیناتی، پاستا پستو با سالمون، برنج و حبوبات به سبک سانتافه، فتوچینی آلفردو و … موجود هستند. با اینکه در غذاهای دهیدراته سنتی بخش قابل توجهی از طعم آن از بین می‌رود، طعم اصلی ماده غذایی در غذاهای خشک شده به روش انجمادی بسیار بهتر حفظ شده و به طرز شگفت‌انگیزی با یک غذای خوشمزه و دلپذیر مواجه خواهید شد. یکی از نکات مهم این است که در غذاهای خشک شده به روش انجمادی به دلیل حذف وزن آب بدون تحت تاثیر قرار گرفتن مواد مغذی، تمام مواد غذایی ارزش غذایی و حدود ۹۷ درصد از ویتامین‌ها و مواد معدنی خود را حفظ می‌کنند.
  • تهیه آسان: با توجه به آماده‌سازی آسان غذاهای خشک شده به روش انجمادی، طبیعت‌گردان و کوهنوردان می‌توانند زمان بیشتری را صرف لذت بردن از طبیعت و انجام فعالیت‌های مورد علاقه خود کنند. آماده‌سازی این غذا فرآیند بسیار ساده‌ای دارد: آب جوش را اضافه کنید؛ محتویات بسته را هم بزنید، در بسته را ببندید و چند دقیقه صبر کنید. سپس دوباره مواد داخل بسته را هم بزنید و حالا غذای شما در همین زمان کوتاه و بدونه نیاز به پخت و پزآماده مصرف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *