تاریخچه

به وجود آمدن آفکوک

در اوایل سال ۱۳۷۷ موسسین شرکت با توجه به علاقه خود به رشته سنگنوردی و غارنوردی و نیاز این جامعه به تجهیزات ایمنی و ضروری این رشته ، شروع به مکاتبه و واردات خورد از برندهای معتبر BEAL  و PETZL کردند.

تا اینکه در دی ماه سال ۱۳۷۹ جهت توسعه کسب و کار و توزیع عمده نسبت به ثبت شرکت بازرگانی کوه ویسی و اخذ کارت بازرگانی اقدام نمودند.

سال ۱۳۸۱ نماینده انحصاری شرکت فرانسوی BEAL تولید کننده طناب های دینامیک و نیمه استاتیک

سال ۱۳۸۲ نماینده انحصاری شرکت فرانسوی PETZL تولید کننده تجهیزات سنگنوردی، یخ نوردی، غارنوردی، کار در ارتفاع و نجات

سال ۱۳۸۳ نماینده انحصاری شرکت ایتالیایی LASPORTIVA تولید کننده کفش های هیمالیانوردی، کوهنوردی و سنگنوردی

بهمن سال ۱۳۸۵ شرکت کوه ویسی به عضویت رسمی اتحادیه IRATA در انگلستان در زمینه آموزش تخصصی کار در ارتفاع و نجات درآمد و آموزش های تخصصی در مرکز آموزش آغاز شد.

سال ۱۳۹۱ تولید تجهیزات کوهنوردی به موضوع فعالیت شرکت اضافه شد.

با توجه به اینکه در کشورهای مدرن دنیا جهت تسهیل صعودهای حرفه ای تر نیاز به سبک کردن تجهیزات و انرژی لازم برای صعود مدنظر قرار داشت، اعضای شرکت به فکر تولید غذاهایی با تکنولوژی فریزدرای افتادند و به همین منظور ساخت کارخانه در شهرک صنعتی رینه – لاریجان در دامنه قله دماوند آغاز شد.

اردیبهشت سال ۱۴۰۰ اولین محصول تولیدی تحت برند OFF COOK عرضه شد.

چرا آفکوک به وجود آمد؟ ​

شرکت بازرگانی کوه ویسی همواره جای خالی یک وعده غذایی مناسب و  کارآمد را در بین ورزشکاران احساس می کرد.این محصول نمی توانست یک وعده غذای عادی باشد، چرا که می بایست شاخصه های مهمی را دارا باشد، عواملی همچون سلامتی غذا، حفظ ارزش غذایی، تنوع در هر وعده، وزن، قابلیت حمل و نقل در تعداد بالا و …

very low1 - درباره ما
very low2 - درباره ما